logo

Rodinný dům Zašová

Rožnov pod Radhoštěm

2014

VÍCE O STAVBĚ

Rodinný dům | Zubří

Rekonstrukce bytových jader

X

O stavbě

Zadání

Jednopodlažní dům pro aktivní rodinu, který bude do budoucna možné jednoduše rozdělit a umožnit tak bydlení pro rodiče majitelů nebo odrostlé dítě

Z průvodní zprávy

Půdorysný tvar domu je dán tvarem pozemku, který není příliš široký. Snahou bylo, ponechat zahradě co nejvíce otevřené plochy směrem k jihozápadu. Příznivá orientace ke světovým stranám určila rozvržení dispozice. Severovýchodní část směrem ke komunikaci tvoří optickou i tepelnou bariéru, dispozice směrem k jihozápadu se naopak otevírá do zahrady velkými prosklenými plochami, které osvětlují hlavní pobytové místnosti. Aby nedocházelo k přehřívání místností na jihozápadní fasádě, je zde prodloužená střecha a tvoří 1 metr široký lem, který částečně zastřešuje terasu. Severovýchodní fasáda ke komunikaci je prolomena pouze úzkými okny do zázemí domu a koupelen.

Téměř kompaktní podélná hmota, po větší části severovýchodní hrany parcely, je minimálně členěná. Sklad umístěný v linii hlavního objektu je s domem propojen zastřešeným parkování. Jednopatrová stavba s plochou střechou je zaříznuta částečně do terénu.

Nahoru