logo

Slamák

Rožnov pod Radhoštěm

2012

VÍCE O STAVBĚ

Studie RD Rybníčky | Rožnov p. R.

Rodinný dům | Zubří

X

O stavbě

Svažitý pozemek se nachází v místní části Láz v Rožnově pod Radhoštěm. Z přízemí domu vidíme jako na dlani město a zvlněnou krajinu. Podkrovní patro otevírá směrem na západ další úžasný výhled směrem na Lhoty.

Vytvořit studii RD z ne zcela běžného materiálu byla pro mě výzvou. Zaváhala jsem jen na chvíli. Nastudovala jsem spoustu materiálů a čerpala informace především od projektanta Dana Grmely, který takovým domům pomáhá na svět. Nelituji.

Dům je založen na pasech ze ztraceného bednění, hlavní nosnou konstrukci tvoří dřevěný skelet, s použitím jak opracovaných dřevěných sloupů, tak jen odkorněných kmenů. Výplň obvodových stěn je tvořena slaměnými balíky. Povrch stěn tvoří hliněné omítky. Příčky jsou vytvořeny z dřevěného roštu opatřeného hliněnou omítkou.

Objekt je v současnosti před dokončením, předpokládaná kolaudace léto 2016. Díky úřadům, které odmítly pultovou střechu, vzniklo původně nechtěné podkroví. Během stavby se dům dispozičně změnil. Přizpůsobil se novým vizím majitelů a prostoru. Je to živý organismus, tvořiví investoři sami „modelují“ interiér, v domě nenajdete ostré rohy zato spoustu „soliterů“ - v podobě dřevěných detailů, křesel, obrazů, cihlových obkladů, starých dveří...

Slaměných domů roste čím dál víc. Tento vznikal mimo jiné pomocí workshopů. Více informací o slaměných domech si můžete přečíst zde.

VÝKRESY

1.NP

2.NP

POHLED 1

POHLED 2

Nahoru